Mistrz Polski LZS

2010-03-24 1132
Art. czytany: 1881 razy

Łukasz Król, zapaśnik Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego uczeń Publicznego Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym wywalczył 21 marca 2010 roku tytuł Mistrza Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Przysusze.
Skarżyski zawodnik rywalizował w kategorii wagowej do 63 kilogramów - bardzo mocno obsadzonej, w której startowało 35 zapaśników. W sobotę Łukasz Król stoczył cztery zwycięskie pojedynki, w niedzielę jeden (finałowy) i bezdyskusyjnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski LZS kadetów w stylu wolnym. Podopieczny trenera Bogusława Kabały, nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym, zapewnił już sobie wcześniej awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w st. Wolnym. Tydzień wcześniej w Pucharze Polski Kadetów w stylu wolnym we Włodawie wywalczył znakomite 5 miejsce. 10 kwietnia 2010 roku w Radomsku będzie walczył o kwalifikację na OOM w klasyku.
Również tydzień wcześniej w Mistrzostwach Polski LZS Juniorek w zapasach w Czarnym Borze Karolina Arak zdobyła brązowy medal w kategorii do 59kg.